Odigrano je i 12. kolo Županijske lige. Na stadionu Žume naša momčad je ugošćena od strane ekipe NK Šantići, sudac je svirao početak utakmice u 17:00. Trener Simić je za početnih 11 odabrao sljedeći sastav, mada potrebno je uzeti u obzir da su neke promjene napravljene u zadnji čas, pa je recimo na golu ipak bio prvi golman ekipe - Bejtić, a i Oroz je počeo utakmicu.

Čitava utakmica je bila vrlo 'teška' i gruba, uz mnogo prekida igre, uz činjenicu da je svaki gol postignut iz jedanaesterca. U početku utakmice korner ima domaća ekipa, nakon centaršuta golman Bejtić je išao boksati loptu, domaći igrač je pao, sudac je procijenio prekršaj i to je prvi penal na utakmici. Šantići uspješno realiziraju svoju šansu i susret otvaraju s vodstvom.

Nakon toga naša ekipa se malo stabilizirala i igra se preselila na domaćinov dio terena, te je tako ostalo i do posljednjeg sučevog zvižduka. U 33. minuti namjerno igranje rukom igrača ekipe Šantića te novi jedanaesterac, ovaj put u korist naše ekipe. Također domaćini ostaju s igračem manje. Batak je siguran s bijele točke, poravnanje rezultata, sada je 1-1. Na odmor se otišlo s tim rezultatom.

U drugom poluvremenu što se tiče dinamike igre, nije bilo puno promjena, nastavilo se istim tempom, a ista je bila i dalje gruba te s puno prekida. Naša momčad je nastavila napadati te imala mnogo izglednih šansi za doći u vodstvo, tresla se i stativa domaćina.

U 90. minuti igre događa se situacija koju je često moguće vidjeti na nižim ligama. Sudac je procijenio prekršaj nad gostima u kaznenom prostoru, te je svirao jedanaesterac. 'Navijači' domaće ekipe izrevoltirani tim postupkom, žele prekinuti utakmicu uz prijetnje službenim osobama. Nakon što Batak zabija svoj drugi jedanaesterac na utakmici, to se i desilo. Prekid utakmice uz pritisak na glavnog suca, nakon što isti dosuđuje ponavljanje jedanaesterca na inzistiranje domaćih 'navijača'. Jedanaesterac je ponovljen, te je Batak i 3. put siguran s bijele točke. Utakmica je završena rezultatom 1-2.

Zaslužena pobjeda u teškoj utakmici naše ekipe, te zahvala navijačima koji su nas došli podržati i u Šantiće.

Ostale utakmice 12. kola Kantonalne SBK/KSB:

FK Fojnica - OFK Lugovi 10:4

FK Kaćuni - NK Busovača - : -

NK Bilalovac CPU - NK Romari 0:3

Sljedeća utakmica, ujedno i posljednja ove sezone na STAMAL Areni, jeste protiv NK Busovača, utakmica se igra 22.05.2022. godine u 17:30. Pozivamo sve Kreševljake i ljubitelje nogometa da nas dođu podržati još jednom, posljednji put ove sezone na domaćem terenu.

Što se tiče mlađih uzrasta, pioniri su odigrali svoje 18. kolo protiv ekipe FK Rudar, utakmica se igrala 08.05. na STAMAL Areni, a rezultat je bio 1:5 u korist gostiju. Strijelac jedinog pogotka za našu momčad bio je Tomić Nikola. U 19. kolu pioniri su oslobođeni od igranja utakmice zbog neparnog broja ekipa u ligi.

Kada su u pitanju najmlađi uzrasti, cicibani, poraženi su od ekipe NK Brnjaci u Busovači rezultatom 0:3.