Jučer je otvorena nova sezona Županijske nogometne lige ŽSB, a prvi protivnik naše momčadi bila je ekipa OFK Lugovi iz Busovače.

Trener Simić je krenuo sa malim izmjenama u odnosu na prijateljske utakmice što se tiče igračkog kadra, dok je formacija ostala, može se reći i standardna 3-5-2.

U prvoj postavi nije bilo Bjelice i Marića kojeg je zamijenio iskusni Kujundžić, te ozljeđenog Buljana koji će zbog povrede pauzirati do kraja ove polusezone. Na njegovo mjesto "uskočio" je Eldin Durmiš.

Naša momčad je dobro otvorila utakmicu te u 8. minuti, brzo realizirala prekid na desnoj strani. Centaršutom Mišanovića, nakon gužve u šesnaestercu poentira Eldin Durmiš te dovodi NK Kreševo u rano vodstvo. Naša momčad je nastavila napadati te u 27. minuti ponovo asistira Mišanović, dugom loptom do Ivičevića koji sjajnim udarcem posprema loptu u mrežu, za povećavanje vodstva na 2:0. Konačnih 3:0 postavlja borbeni Kenan Merdić, koji nakon izvođenja kornera, poentira glavom. U drugom poluvremenu Kreševo je nastavilo napadati te su se par puta "tresle" protivničke vratnice.

Drugo kolo naša ekipa gostuje u Vitezu kod ekipe NK Romari.

Pioniri NK Kreševa su poraženi u gostima ovo kolo od ekipe Romari sa 15:0, dok su uzrasti cicibana slobodni ovo kolo radi neparnog broja ekipa.

Ostali rezultati 1. kola Kantonalne lige:

FK Fojnica - FK Kaćuni 2:0
NK Šantići - NK Bilalovac CPU -:-
NK Busovača - NK Romari 0:3

Također želimo naglasiti da je i ovaj put vladala sjajna atmosfera na Stamal Areni kao i visoka posjećenost, druga je to utakmica seniora nakon duže stanke na domaćem terenu. Današnji prizori su još jednom dokazali da je nogomet i dalje sport broj 1 u Kreševu i da su se Kreševljaci zaželjeli nogometa. Na poluvremenu uprava je nagradila sretnog gledatelja sa domaćim dresom, što će postati praksa na domaćim utakmicama našeg kluba. Ovaj vikend Stamal Arenu je posjetilo 350 gledatelja. Vidimo se na istom mjestu za dva tjedna - stoji u izvješću Nogometnog kluba Kreševo.